na stronę 2

Paulina Ilijew

Nazywam się Paulina Ilijew.

Jestem hipnoterapeutką, coachem oraz praktykiem uwalniania emocji metodą dra Davida R. Hawkinsa, ale przede wszystkim jestem osobą, która kocha życie we wszystkich jego odsłonach. Jestem osobą otwartą, optymistycznie nastawioną do świata i ludzi. Od 7 lat moja kariera zawodowa skoncentrowana jest na człowieku i jego rozwoju zarówno w kontekście zawodowym jak i osobistym.

W swojej praktyce tworzę program dopasowany pod indywidualne potrzeby klienta, łącząc metody oparte na pracy z podświadomością oraz ze świadomością tzn. Hipnoterapię ericsonowską z coachingiem oraz wiedzą z Totalnej Biologii, co pozwala mi na osiąganie znakomitych efektów zaledwie w kilku sesjach.
Odkąd pamiętam pasjonuje mnie temat szczęścia. Ponieważ kiedyś sama czułam się nieszczęśliwa zaczęłam zgłębiać: co sprawia, że niektórzy ludzie są szczęśliwi nawet pomimo bardzo trudnej sytuacji życiowej, podczas gdy inni nie mogą odnaleźć wewnętrznej radości i harmonii, pomimo całej przychylności świata?
Odpowiedź na to pytanie mieści się w zdaniu: ‘Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość’. Nie można cieszyć się życiem, kiedy głowa i serce wypełnione jest ciemnymi myślami, żalem, smutkiem zakotwiczając nas w przeszłości. Teraz wydaje mi się to oczywiste. Szczęśliwie uczyniłam moją pasję sposobem na życie. Aktualnie mam przyjemność i ogromny przywilej pomagać ludziom w poszerzaniu świadomości, budowaniu poczucia własnej wartości, doskonaleniu siebie, usuwaniu ograniczających emocji, odzyskiwaniu zdrowia, przekraczaniu własnych granic, usuwaniu lęków.

Każdy, nawet najmniejszy problem zaczyna się w nas samych, hipnoza jest narzędziem pomagającym w dotarciu do jego źródła i uwolnieniu się od niego. Zajęłam się profesjonalnie hipnoterapią, ponieważ doświadczyłam na sobie jej transformującej mocy i zapragnęłam dzielić się tym z innymi.
W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, podróżować, malować, podziwiać naturę, a także wspierać dobrym słowem, uśmiechem czy też warsztatami rozwojowymi osoby starsze – podopiecznych fundacji Mali Bracia Ubogich.

Moje wartości
MIŁOŚĆ i PRAWDA są najwyższymi wartościami, jakimi kieruję się w życiu osobistym jak i zawodowym. Miłość – jest podstawą życia, a wszystko co dobre w naszym życiu znajduje w niej korzenie. Prawda, to życie w świadomości samego siebie. Mogłeś mieć nieudaną przeszłość, mogłeś robić głupie rzeczy. Każdy z nas je robił. Ważne jest to żeby w pewnym momencie zdobyć się na odwagę, by wziąć je w swoje ręce, naprawić to, co wymaga naprawy i iść dalej z podniesioną głową w poczuciu tego, że zasługujesz na to co najlepsze. Tylko poprzez akceptację i uznanie prawdy możemy zainicjować realną zmianę, zbliżyć się do siebie i zacząć prawdziwie żyć.

Gdzie mieszka szczęście, czyli moja droga do wewnętrznej przemiany.

Kiedy 8 lat temu przyjaciel zapytał mnie: – Jak miałabyś na imię, gdybyś pochodziła z indiańskiego plemienia?, odpowiedziałam, że miałabym na imię ‘Poszukująca Szczęścia’. Szłam wówczas przez życie w poczuciu, że jest coś więcej niż to, czego wtedy doświadczałam i pragnęłam to odkryć. Nie widziałam tylko jeszcze, jak…

Owo ‘szczęście’ w moim odczuciu jest stanem obecności w ‘tu i teraz’, w zgodzie z przeszłością i otwartością na to, co przyniesie przyszłość. To Spokój ducha odczuwalny nawet jeśli nie wszystko idzie po mojej myśli. Umiejętność przeżywania pięknych emocji takich jak: radość, miłość, ekscytacja oraz akceptacji tych, które są dla mnie trudniejsze, takich jak: smutek, złość, żal czy lęk. Metodą prób i błędów, po wielu latach spędzonych na kursach rozwoju osobistego, zgłębiania duchowości i czytania książek, które miały być kluczem do szczęścia odkryłam, że tam go nie ma. Szczęścia nie odnalazłam również w partnerze, który wówczas pojawił się w moim życiu, ani w niezłych zarobkach, gronie znajomych, kupowaniu biżuterii, imprezowaniu, jodze, czekoladkach itd.

Moje szczęście było gdzie indziej…

Tuż pod stertą śmieci, jakimi były nieprzyjemne słowa, które kiedykolwiek usłyszałam w swoim kierunku, pod przykrymi wydarzeniami, wspomnieniami, żalem, strachem i obawą o przyszłość. Pod słowami niosącymi negatywny przekaz, zapisanymi głęboko w sercu ‘nie tak to zrobiłaś’, ‘bądź grzeczną dziewczyną’, ‘trzeba być pokornym’, ‘nie hałasuj’, ‘nie płacz’, ‘nie pyskuj’, ‘życie jest ciężkie’ itd. To właśnie tam okazało się znajdować moje szczęście. W samym centrum – w sercu, czekając na odkopanie, oczyszczenie, które udało mi się osiągnąć m.in. dzięki sesjom hipnozy.

Wraz z oczyszczeniem i wybaczeniem temu, komu trzeba było wybaczyć, przyszło poczucie lekkości, wolności i swobody w życiu. To było jak zaczerpniecie pierwszego oddechu świeżego powietrza po latach spędzonych w ciasnym pokoiku swojej ograniczonej jaźni. Poznałam kim tak naprawdę jestem, jakie są moje wartości i czego chcę od życia.

Kiedy zaprzyjaźniłam się z samą sobą przestałam realizować plan na życie, nie pochodzący ode mnie tylko od innych osób, które oczywiście chciały dla mnie dobrze, ale nie były mną, więc nie wiedziały co owo „dobrze” oznacza dla mnie. Wraz ze zrozumieniem swoich potrzeb przyszła też odwaga do zmian. Odeszłam z korporacji, w której praca przestała dawać mi satysfakcję. Zakończyłam relację z partnerem, z którym nie mogliśmy znaleźć porozumienia próbując dotrzeć się na siłę. Zaczęłam żyć od nowa, najlepiej jak można, bo po swojemu. Odkryłam, że to co dobre i właściwe dla nas przychodzi bez większego wysiłku, kiedy uleczymy przeszłość i połączymy się z sercem. Kiedy zdobędziemy się na odwagę, by zawalczyć o własne szczęście Wszechświat będzie nas w tym wspierał całą swoją mocą.

Gdyby ktoś zapytał mnie ponownie: – Jakie jest moje indiańskie imię?,  odpowiedziałabym ‘Tańcząca z Życiem’.

Życzę Wam Kochani miłości do siebie i odwagi do zmian na drodze do szczęścia.

Spotkajmy się i porozmawiajmy o tym, co mogę dla Ciebie zrobić

NAPISZ DO MNIE

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRACOWNIA OTWARTA Paulina Ilijew dla potrzeb kontaktu w sprawie oferowanych usług.

ODEZWIJ SIĘ DO MNIE