Hipnoterapia

W Hipnozie obchodzimy funkcję krytyczną świadomego umysłu, dzięki czemu sugestie są akceptowane, a nie analizowane. Możliwe jest dokonanie dzięki  temu oczekiwanych zmian u klienta, co nazywa się już hipnoterapią.

Osoba hipnotyzowana może w każdym momencie odrzucić sugestię oraz wyjść z transu, ponieważ nie można całkowicie wyłączyć funkcji krytycznej.

Hipnoterapia to dialog w zmienionym stanie świadomości, w którym mózg wchodzi w fale theta, wywołując stan głębokiej relaksacji ciała i umysłu. Jest to stan silnego wewnętrznego skupienia, w którym osiągamy dostęp do nieświadomych zasobów, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć rozwiązanie problemu, którego nie potrafiliśmy rozwiązać, mając świadomość skrępowaną utartymi wzorcami myślenia. Wchodzenie w stan hipnozy jest naturalną zdolnością człowieka.

Faktem jest że, wiele razy w ciągu każdego dnia osiągamy ten stan, np. podczas oglądania telewizji, czy czytania książki, przed zaśnięciem, bądź na chwilę po przebudzeniu ze snu. Podczas seansu pacjent zachowuje świadomość tego co się dzieje oraz gdzie jest, a po seansie najczęściej pamięta wszystko co się wydarzyło. A sam trans jest niezwykle przyjemnym i odprężającym stanem, do którego ma się ochotę wracać.  Co najważniejsze jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych.

Każda hipnoza jest autohipnozą, ponieważ hipnoterapeuta nie może wejść w umysł pacjenta powodując, że ten się zrelaksuje. Rolą terapeuty jest jedynie pomoc klientowi w zarządzaniu doświadczeniami i prowadzenie go do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Spotkajmy się i porozmawiajmy o tym co możemy dla Ciebie zrobić

NAPISZ DO NAS

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRACOWNIA OTWARTA Paulina Ilijew dla potrzeb kontaktu w sprawie oferowanych usług.